Co na podłogę? Rodzaje desek oraz paneli

Deska barlinecka jest wysokiej klasy podłogą złożoną z trzech pokładów. Jest ona w pełni wykonana z drewna oraz nie poddana żadnym modyfikacją. W jej produkcji powiązano łatwość montażu z walorami estetycznymi. Deska jest dzielna na wszystkie odkształcenia i uszkodzenia mechaniczne, co gwarantuje izolacje akustyczną i termiczną. Największa zaleta tego rodzaju podłogi jest jej stu procentowa ekologiczność.

Wolno ją stosować w pokojach dziecinnych oraz sypialniach. Prócz standardowej trzy warstwowej techniki, materiał posiada też siedem warstw lakieru. W pierwszej kolejności lakiery gruntujące, a potem akrylowe podkłady aż po lakier nawierzchniowy utwardzony poprzez promienie UV. Wszelkie trzy warstwy tej posadzki są wykonane z drzewa.

Dwie pierwsze z drzewa iglastego, a następna jest zależna od życzenia klienta. Możemy nawet zamówić panele podłogowe gruntownie surowe i sami je oporządzić – przetestuj panele podłogowe Kalisz. Po kilku latach użytkowania podłogę możemy rozebrać oraz poddać szlifowaniu, potem wystarczy ją polakierować ażeby ponownie uzyskać wysokiej klasy deskę barlinecką. Kiedy zdecydujemy się na podłogę z deski barlineckiej czeka nas parę istotnych wyborów. Po pierwsze powinniśmy wybrać klasę drzewa z jakiej posadzka będzie wykonana. Klasy fundamentalne to rustic, exclusive, natur, selekt i family. Kolejne typy różnią się kontrastem, rozmiarem sęków oraz kolorystyką. Następnie czeka nas wybór pomiędzy deską trzylamelową, a deską jednolamelową.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić

Samodzielne zwalczanie insektów – czy warto

Przestrzeganie higieny i systematyczne sprzątanie nie daje wcale gwarancji, że w mieszkaniu czy domu nie pojawią się jacyś nieproszeni goście. Wystarczy na przykład kupić żywność z jajeczkami czy coś przynieść…

Ochrona środowiska – dlaczego jest tak istotna

Ludzie od wieków eksploatują naszą planetę, zapominając niejednokrotnie o umiarze. Ale nasza Ziemia nie ma przecież nieograniczonych zasobów surowców i możliwości na regenerację. Bardzo dobrze to widać w ostatnich latach…