Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

co to są i w jaki sposób działają separatory oddzielające tłuszcz

Chyba każdy, kto kiedykolwiek musiał walczyć z zatkanymi rurami wie bardzo dobrze, jakie problemy są przy tym. Często przyczyną takiego zatkania są rozmaite tłuszcze, które po stwardnięciu przyklejają się do ścianek i blokują przepływ. Jeśli czegoś takiego będzie zbyt dużo, to ostatecznie rura ulegnie zatkaniu, i będzie trzeba wzywać specjalistów aby ją udrożnić. Aby ograniczyć takie sytuacje nasze przepisy zakazują wpuszczania do systemu kanalizacji ścieków, w których są obecne jakieś tłuszcze. Przede wszystkim to dotyczy najróżniejszych firm z branży gastronomicznej czy produkujących artykuły żywnościowe, gdzie takich tłuszczy może się dużo pojawić w wylewanych ściekach.

Firmy te zobowiązane są do tego, aby ścieki odpowiednio oczyszczać, z tego też powodu muszą one stosować dedykowane urządzenia do tego. Najczęściej wykorzystuje się do takich zadań różnego rodzaju separatory tłuszczu. Na rynku jest ich kilka różnych rodzajów, lecz największym zainteresowaniem cieszą się jednokomorowe, które poza eliminacją tłuszczu powinny również zatrzymywać zanieczyszczenia w większym ciężarze. Instaluje się je stosunkowo łatwo, nie będą też potrzebować tak dużo wolnego miejsca jak reszta modeli. Dostępne są w wielu różnych wielkościach, dzięki czemu dość łatwo wybrać właściwą do tego, co się potrzebuje. Ze względu na to, że oddzielany tłuszcz gromadzi się w górnej części zbiornika, to niezbędny będzie regularny serwis separatorów.

W zależności od ilości wytwarzanych ścieków i ich składu czyszczenie separatorów Śląsk należy planować co najmniej raz na miesiąc, a niekiedy jeszcze częściej. Taki serwis musi być wykonany przez firmę mającą odpowiednie uprawnienia do tego, w żadnym wypadku nie może tego zrobić właściciel lub któryś z pracowników. Jest to spowodowane tym, że do wywożenia zebranego tłuszczu jest potrzebny dedykowany samochód, a zanieczyszczenia te należy później w odpowiedni sposób utylizowane. Z tego też powodu dobrym pomysłem będzie stała umowa z jedną z firm świadczących takie usługi, wtedy łatwiej będzie zaplanować wizyty.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY