Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Czemu reklama przy użyciu neonów jest tak skuteczna

{Niewiele osób wie, że tak bardzo popularne neony mają już ponad 100 lat, bo pierwsze z nich zaczęły się pojawiać już na początku XX wieku. Widać więc, że neonowa reklama ma wieloletnią historię, która tak naprawdę wcale się nie skończyła. Klasyczne neony wykonywane są ze szklanych rurek napełnionych mieszaniną gazów szlachetnych. Zależnie od tego, jaki był skład tej mieszaniny, to otrzymywano różny kolor światła. Takie neony na ścianę czy montowane na stelażach i dachach z pewnością robią duże wrażenie, lecz mają parę ważnych minusów. Po pierwsze produkcja ich wymaga sporej ilości czasu, a oprócz tego ze względu na wykorzystanie nie nie są one bardzo wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne.

Przy jakiegoś uszkodzenia czy awarii z reguły takiego elementu nie dawało się naprawić, tylko należało zrobić zastępczy. Dlatego też mogłoby się wydawać, że taki reklamowy nośnik zacznie powoli znikać z naszych ulic, kiedy pojawiła się na rynku technologia ledowa. Diody ledowe jako źródło światła wdarły się przebojem

Świetlne reklamy od kilkudziesięciu lat są z dużym powodzeniem stosowane, i nic nie wskazuje na to, żeby miało się to zmienić. Pośród nich wyróżniają się szczególnie napis ledowy, wielu osobom kojarzące się między innymi z kasynami w Singapurze, Makau czy Las Vegas. Reklama w takiej formie ma wiele zalet, z takich też powodów bez przerwy cieszy się ogromną popularnością.

Po pierwsze niezwykle skutecznie dociera do odbiorcy bez względu na porę dnia. Każdy napis ledowy będzie bardzo dobrze widoczny z dużej odległości, zwłaszcza wieczorem i nocy. Jeśli będzie on dodatkowo migotał, zmieniał formę lub kolory, to przyciągnie uwagę każdego przechodnia. Dużą zaletą tej reklamy jest też cena, szczególnie w ostatnim czasie, kiedy zaczęto w niej wykorzystywać technologię ledową. Klasyczne konstrukcje neonów robi się z rurek szklanych napełnionych gazami szlachetnymi. Po dołączenia napięcia do końców każdej rurki będący w środku gaz zaczyna świecić, i taka rurka jest z daleka widoczna.

Jednak sam proces produkcji jest dość skomplikowany, a dodatkowo szkło nie jest zbyt odporne na mechaniczne uszkodzenia. Pojawienie się technologii ledowej sprawiło, że to źródło światła z powodzeniem zaczęto stosować także w neonach, przez co znowu icd popularność wzrosła. Neony led montowane są w rurkach wykonanych z tworzyw sztucznych, przez co nie tłuką się i mają dużą odporność na działanie czynników zewnętrznych.

Przez do z powodzeniem można je instalować zarówno wewnątrz budynków, jak również na zewnątrz. Neony na ścianę robione z diod LED dają również znacznie więcej możliwości w zakresie kolorów i kształtów. Szkło było dość ograniczone jeśli chodzi o możliwości formowania, plastik pod tym względem jest dużo bardziej elastyczny. Przez to każdy może sobie zrobić neon na zamówienie właśnie taki, jaki będzie potrzebny. Czy to w postaci napisu lub szyldu, czy wzoru o większym skomplikowaniu. Bowiem przy neonach ledowych nie ma żadnego problemu ze zrobienie każdego wzoru i kształtu.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY