Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Epilacja laserowa – na czym polega oraz z jakiego powodu należałoby się na nią zdecydować?

Epilacja laserowa to nowoczesny zabieg, jakiego celem jest trwale usunięcie niechcianego owłosienia. Podczas zabiegu w użyciu jest nadzwyczajny diodowy laser, jaki przykłada się do powierzchni owłosionej skóry.

W trakcie zabiegu promień lasera przenika w głąb skóry w pełni uszkadzając mieszek włosa, będący w stanie tak oznaczanego anagenu – znacznie więcej na epilacja laserowa katowice. Wskazaniem do użycia epilacji laserowej ma okazję być eliminowanie owłosienia z każdej części ciała z wyjątkiem wnętrza ucha i nosa, niemniej jednak do zwykle epilowanych partii ciała ludzkiego przynależą nogi i ręce, brzuch oraz klatka piersiowa, okolice ust oraz policzków czy miejsca intymne.

Aby skutecznie usunąć wszystkie cebulki włosów, zabieg trzeba zrealizować w ilości 3 – 5 razy. Przed zabiegiem wymaga się dobrego przygotowania – niebezużyteczne jest w takim razie zgolenie wszystkich niechcianych włosów. Zabrania się także używania preparatów samoopalających.

Czas zabiegu uzależniony jest od wielkości przestrzeni owłosionej skóry. Im większa powierzchnia skóry poddawanej epilacji, tym dłuższy czas zabiegu. Dla przykładu – epilacja nóg trwa mniej więcej 20 minut. Zabieg jest całkowicie bezbolesny, nie żąda więc stosowania preparatów znieczulających bądź też poddawania pacjenta znieczuleniu miejscowemu.

Bezpośrednio po jego wykonaniu pacjent nie podlega hospitalizacji i może powrócić do domu. Istnieją jednakże pewne przeciwwskazania – zabrania się opalania i poddawania się zabiegom złuszczającym. Dla zmniejszenia skutków zabiegu przez parę dni wymagane jest zastosowanie kremów łagodzących podrażnienia.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY