Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Jak dbać o ogród? Eliminacja szkodników

Każdy z nas ubóstwia siedząc w ogrodzie, czy na łące patrzeć na kolorowe, delikatne motyle, unoszące się nad kwieciami, roślinami. Towarzystwo motyli świadczy o czystości danego obszaru, o ekologicznych uprawach – tam gdzie wykorzystywana jest chemia, nie uświadczymy tych ładnych owadów.

Na terenach Polski, w rozmaitych rejonach występuje około 150 odmian motyli dziennych, a aby ich posiadać jak najwięcej w swoim ogrodzie wystarczy zastosować nadzwyczaj łatwe zabiegi. Motyle żywią się nektarem kwiatów, musimy w takim razie tak przystosować rośliny, żeby motyle po prostu miały co jeść. Motyli krzew to roślina ukochana przez motyle, jej zapach oraz duża ilość nektaru zwabia motyle z odległych kierunków.

Pierwiosnki, prymulki, to rośliny, jakie jako pierwsze zakwitają na wiosnę, a motyle wybitnie ochoczo korzystają z ich nektaru – w przeciwieństwie do szkodników rodzaju pluskwy. Aksamitki, goździki, astry, bez, maciejka również wabią tych ślicznych gości. Ze względu na fakt, iż dużo owadów, w tym motyle, rozmnażają się na roślinach, a ich larwy żywią się nimi – w tym stadium rozwoju stają się szkodnikami. Najważniejszym sposobem jest wydzielenie części 'dzikiego ogrodu’, w którym nie tylko motyle, lecz oraz inne owady znajdą miejsce dla swojego potomstwa. Pospolite mlecze, koniczyna, pokrzywa są idealne w tym celu. Nie wystarczy tylko posadzić kwiatki. Należy o nie zadbać. Kiedy z chmur nie pada deszcze. Gospodarz musi zająć się ręcznym polewaniem. Prowadzenie ogrodu nie jest sprawą bezproblemową.

Warto jest wcześniej zasięgnąć informacji, jakie ułatwią nam zagospodarowanie przestrzeni. Każde drzewko oraz kwiatek ma swoje zachcianki. Nie wszystkie ubóstwiają być polewane kolosalną ilością wody. Gleba tu też odgrywa ogromne znaczenie. Bywają sytuacje, kiedy tak właściwie powinniśmy zamówić ziemie, która zapewni naszej klarownej roślinności prawidłowy rozwój oraz przetrwanie.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY