Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Jak wybrać odkurzacz pionowy? Szczegółowy przewodnik zakupu – jakie dostępne są odkurzacze bezprzewodowe na rynku

Praktyczny i kompaktowy odkurzacz pionowy łączy w sobie skuteczność odkurzacza kanistrowego ze zwrotnością odkurzacza stołowego. Największe marki nie popełniają błędu i tworzą coraz bardziej innowacyjne modele.

Jak odnaleźć się w coraz bardziej zróżnicowanej ofercie? Od władzy do autonomii – jakie parametry należy badać w pierwszej kolejności?

Dowiedz się, jak wybrać odkurzacz pionowy dzięki naszemu kompletnemu przewodnikowi zakupu i dlaczego warto zastanowić się nad Dyson.

Jak działa odkurzacz Dyson?

Odkurzacz bezprzewodowy Dyson występuje w formie jednoczęściowego urządzenia. Składa się z długiego trzonu z głowicą ssącą u podstawy i silnikiem w środku lub na górze szczotki.

W większości przypadków urządzenie nie posiada worka i zbiera kurz i osady w zbiorniku. W przeciwieństwie do modelu kanistra nie wymaga podłączenia do gniazdka elektrycznego. Bezprzewodowy odkurzacz Dyson pionowy zasilany jest akumulatorem, którego żywotność różni się w zależności od modelu.

Zakup odkurzacza pionowego: w jakim celu?

Lekki i ergonomiczny, bezprzewodowy odkurzacz pionowy jest łatwy do przenoszenia. Można go nawet zabrać ze sobą na wakacje, do samochodu lub kampera. Jednak jego siła może być ograniczeniem, jeśli chodzi o dokładne sprzątanie czterech kątów domu. Powód? Krótki zasięg i ograniczona siła ssania, które wyraźnie ograniczają jego zastosowanie. Odkurzacz pionowy to przede wszystkim urządzenie pomocnicze, skuteczne dla :

  1. Czyszczenie małych powierzchni.
  2. Regularne czyszczenie małych osadów, takich jak okruchy czy sierść zwierząt domowych.
  3. Łagodzenie bólu pleców, dzięki zoptymalizowanemu prowadzeniu.
  4. Oszczędność miejsca w domu z Dyson.

Jakie są różne kategorie odkurzaczy na kiju?

  1. Laska

Stick to jednoczęściowy odkurzacz zaprojektowany tak, aby stał pionowo, niezależnie od tego, czy jest trzymany na podstawie, czy postawiony na podłodze. Ten typ odkurzacza pionowego wyróżnia się objętością zbiornika, którego średnia pojemność wynosi co najmniej 1L. Choć kij jest łatwy do przechowywania, jego zwrotność cierpi z powodu nierównomiernie rozłożonej masy. Więcej informacji można uzyskać na stronie https://www.zyciepabianic.pl/styl-zycia/ktory-odkurzacz-warto-sobie-kupic.html

  1. Tuba

Rura pozwala na zmianę odkurzacza kijowego na odkurzacz ręczny, dzięki elastycznemu prętowi, który należy umieścić między szczotką a silnikiem. Silnik umieszczony jest w górnej części mechanizmu, co ułatwia jego trzymanie. Ważąca od 2 do 2,5 kg lekkość tuby zapewnia jej łatwe przenoszenie. Model ten cierpi jednak z powodu ograniczonej pojemności zbiornika, która wynosi średnio 0,6 litra.

  1. Dwa w jednym

Najbardziej kompletny model, ten odkurzacz pionowy jest tak samo kijowy jak i rurowy. Można go trzymać w pozycji pionowej, a jednocześnie zawiera odkurzacz ręczny, który można odłączyć od głównej rury. Choć jest równie lekki i poręczny jak tuba, to pojemność jego zbiornika pozostaje niewielka.

Jak wybrać odkurzacz pionowy: jakie parametry wziąć pod uwagę?

Czas trwania autonomii

Wśród kryteriów wyboru odkurzacza pionowego niewątpliwie najważniejsza jest autonomia. Średnio autonomia odkurzacza pionowego waha się między 7 a 50 minutami. Zazwyczaj opiera się to na niskim zużyciu energii. Niektóre modele tracą również moc ssania w miarę rozładowywania się akumulatora.

Aby przedłużyć sprzątanie, najlepiej wybrać odkurzacz pionowy z wariatorem mocy jak np. Dyson. Przycisk z wcięciem to najwygodniejszy sposób na przełączenie z trybu energooszczędnego dla płaskich powierzchni na wyższy poziom mocy dla dywanów lub nierównych podłóg.

Power

Wydajność odkurzacza pionowego to połączenie mocy jego gniazda ssącego, silnika i obrotowej szczotki. Niestety, producenci rzadko podają te informacje w sposób dokładny. Większość producentów podaje jedynie napięcie baterii, które w zależności od modelu wynosi od 12 do 32 V. Dla skutecznego czyszczenia warto zdecydować się na napięcie co najmniej 15 V, czyli około 100 W.

Uwaga

Moc odkurzacza jest często skorelowana z jego poziomem hałasu. Chroń swoje uszy wybierając model, który nie przekracza 80 decybeli. Odkurzacze bezprzewodowe mogą mieć naprawdę różną moc.

Bateria

Istnieją dwa główne rodzaje baterii do odkurzaczy bezprzewodowych:

  1. Bateria litowo-jonowa jest najczęściej spotykana, ze względu na swoją lekkość i trwałość, a także szybki czas ładowania od 2 do 5 godzin.
  2. Akumulator NiMH jest bardziej przystępną opcją, ale ma wydłużony czas ładowania do 16 godzin.

Konserwacja

Niezależnie od pojemności, pojemnik na kurz w odkurzaczu pionowym musi być często opróżniany. Wybierz wyjmowany pojemnik na kurz, a nie stały, który wymagałby zawieszenia urządzenia nad pojemnikiem na kurz, aby go opróżnić. Niektóre modele pozwalają nawet uniknąć kontaktu z kurzem poprzez podłączenie zbiornika do odkurzacza kanistrowego.

Filtry są równie łatwe w konserwacji. System filtracji cyklonicznej, który znajduje się w większości odkurzaczy pionowych, zapobiega zbyt szybkiemu zapychaniu się odkurzacza poprzez oddzielenie powietrza od kurzu. Filtry stałe czyści się co około 3 miesiące, natomiast filtry jednorazowe trzeba wymieniać regularnie.

Jakie są najlepsze marki odkurzaczy bezprzewodowych?

Coraz większą popularnością cieszą się odkurzacze kijowe, które zastępują tradycyjne odkurzacze kanistry. Największe marki wykorzystują ten szał, ale nie wszystkie oferują takie same gwarancje jakości. Odkryj nasz wybór najlepszych marek odkurzaczy pionowych dla wszystkich budżetów.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY