Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Maszyny do docinania styropianu – na co zwracać uwagę przy wyborze

Podejmując decyzję o kupnie maszyny do cięcia płyt styropianowych należy zwrócić uwagę na parę istotnych kwestii. Po pierwsze ważna jest łatwość i prostota obsługi. Maszyna do cięcia styropianu powinna być zaprojektowana tak, żeby z jej użytkowaniem mogły sobie poradzić nawet osoby nie posiadające dużej praktyki w realizacji tego typu prac.

Ogromnie ważna jest również wytrzymałość i solidność. Taki sprzęt pracować przecież musi na budowie, a warunki przecież tam są różne, z tego też powodu nie może on być za bardzo delikatny i wrażliwy. Podejmując decyzję o zakupie należy także się dowiedzieć, jakie parametry ma znaleziona gilotyna do cięcia styropianu.

Po pierwsze ważna będzie maksymalna wysokość i szerokość płyt. Przeważnie styropianowe płyty mają rozmiar 50 na 100 centymetrów, czyli dla kompleksowego obsłużenia urządzenie umożliwiać powinno pełne cięcie po przekątnej. Niektórzy producenci mają w ofercie parę modeli, dzięki czemu można łatwo dobrać najbardziej odpowiedni do swoich potrzeb.

Niekiedy poszczególne modele różnią się też mocą zasilacza, w praktyce im zasilacz będzie mocniejszy, tym cięcie styroduru sprawniej i szybciej przebiegnie. Bardzo przydatną funkcją jest cieniowanie styropianu. Wtedy drut oporowy blokuje się na wybranej wysokości, co umożliwi przecięcie jednego arkusza płyty na dwie nieco cieńsze. Solidne urządzenia pozwalają również na wycinanie różnorodnych kształtów, przez co świetnie się sprawdzają w firmach wysyłkowych.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY