Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Poradnia psychologiczna Spokój w Głowie: możliwość przeprowadzenia testów na zaburzenia depresyjne

Poradnia psychologiczna Spokój w Głowie przynosi możliwość zrobienia testów na zaburzenia depresyjne. O ile więc klient będzie podejrzewać u siebie zaburzenia depresyjne, to po zgłoszeniu się do poradni może liczyć na rozmowę, której nieodłącznym elementem jest diagnostyka. Ponadto ekspert wyznaczy również, co należy robić potem, żeby konkretna osoba mogła chwalić się wyraźną stabilnością w dalszych latach. Test na depresję rekomendowany jest tym bardziej w takiej sytuacji, gdy u danej osoby pojawiają się pierwsze objawy takiego zaburzenia albo gdy będą utrzymywały się one przez długi okres czasu.

Po stronie poradni można również dowiedzieć się, jakie symptomy mogą poświadczyć o tym, że ktoś z bliskich osób będzie zmagać się ze stanami depresyjnymi. W takiej sytuacji można sugerować członkowi rodziny bądź koledze, iż być może musi konsultować się z ekspertami. Badania psychologiczne pozwalają na sprawdzoną diagnozę oraz zwykle są wiodącym z motywów dla kogoś, by chciał się poddać leczeniu.

Zwłaszcza jest to nie bez znaczenia wówczas, kiedy ktoś nie dostrzega celu w tym że żyje. Psycholodzy ze wskazanej placówki opublikowali też test samowiedzy, opracowany na podstawie Kwestionariusza Zdrowia Pacjenta – 9. Obejmuje on dziewięć pytań, odwołujących się samopoczucia w ciągu mijających 2 tygodni. Kiedy osoba która uzupełnia test udziela odpowiedzi „ponad połowę dni” albo „prawie codziennie” na więcej niż 4 stwierdzenia, to zobowiązana jest natychmiastowo skonsultować się z ekspertem od psychologii, który zrobi szczegółową diagnostykę.

Ekspert przygotuje diagnozę opierając się na Skali Depresji Becka. Jest ona szeroko wykorzystywana w obserwacji nasilania objawów świadczących o depresji. Test ten może zostać użyty u osób w przedziale wiekowym od 17 do osiemdziesięciu lat. Jest przydatny w ocenianiu natężenia objawów stanów depresyjnych oraz może być zastosowany indywidualnie lub dla większej liczby osób, bez ograniczenia czasowego na jego wykorzystanie. W poradni Spokój w Głowie eksperci posługują się również innymi metodami diagnostycznymi, a także wskazują chorym jak mogą oni sobie radzić w przypadku wykrycia zaburzenia. Klienci zapisywani są na ciągłą terapię.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY