Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Tablice manipulacyjne – czy warto zrobić samodzielnie

Dzieci poznają świat różnymi sposobami, a jednym z nich jest eksperymenty ze wszystkim, co znajdzie się w zasięgu ich rączek. Dlatego też w pierwszych latach należy bardzo uważać na to, co się zostawia na widoku, ponieważ każdy przedmiot stać się może obiektem zabawy. Lecz w tym rozwoju można pomóc w bezpieczny sposób, dając dzieciom odpowiednie zabawki edukacyjne, jakie nie tylko zapewnią długie godziny zabawy, lecz dodatkowo pomogą w rozwijaniu zdolności manualnych.

W ostatnim czasie rosnącym zainteresowaniem się cieszą najróżniejsze tablice manipulacyjne. Z takich tablic korzystać już mogą nawet roczne niemowlaki, a i pięciolatki na pewno się nią nie znudzą. Wytwórcy dają szeroki wybór tego typu tablic, różnią się one zarówno wielkością, jak również przymocowanymi przedmiotami. Generalnie zaleca się, aby liczba tych ostatnich nie przekraczała dwudziestu, ponieważ wtedy właśnie tablica edukacyjna najlepiej będzie wykorzystana przez młodych odkrywców świata.

Spore znaczenie dla edukacyjnych i poznawczych wartości będą miały przymocowane przedmioty, a tu jest naprawdę dużo możliwości. Bardzo dobrze będą się sprawdzać różnego rodzaju zębatki, którymi można do woli kręcić, a także zatrzaski, przełączniki i suwaki. Warto również postawić na przedmioty wydające dźwięki, chociaż przy nich rodzice uzbroić się będą musieli w sporo cierpliwości. Dobrze zaprojektowana tablica manipulacyjna dostarczy maluchowi mnóstwo godzin doskonałej zabawy, ale, co istotniejsze, świetnie będzie też stymulować zmysły.

Kręcenie kółkami, przesuwanie wyłączników to świetna metoda na przyspieszenie rozwoju motorycznego malucha i zwiększenie jego koordynacji ruchowej. Intensywne bodźce korzystnie wpływają na rozwój mózgu, a także poprawę wyobraźni i umiejętności szukania rozwiązań. Takie tablice edukacyjne posłużą w formie świetnej zabawki nawet przez kilka lat, i na pewno będzie to naprawdę trafiona inwestycja. Kupując tablicę edukacyjną należy jedynie zwrócić uwagę na wykonanie, ponieważ bezpieczeństwo przy małych dzieciach jest niezwykle istotne.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY