Czy warto inwestować w Bitcoiny?

Inwestycje w kryptowaluty stały się niejako modą. Wiele osób niestety nie zdaje sobie sprawy, że ryzyko jak w każdych inwestycjach handlowych jest duże. Dziś skupimy się na Bitcoinach, które uznawane są za najpopularniejszą kryptowalutę. Czas na ich temat dowiedzieć się więcej.

Inwestycja w Bitcoiny – co warto wiedzieć?

Bitcoiny zostały uruchomione w 2009 r. i ówcześnie wiele osób podchodziło do nich z dużą ostrożnością. Obecnie jednak można powiedzieć, że coraz więcej osób korzysta z tego instrumentu finansowego. Oczywiście trzeba zdawać sobie sprawę, że każda inwestycja w rynekkryptowalut obarczona jest ryzykiem. Wystarczy tylko wspomnieć, że cena Bitcoina zawsze bardzo się wahała i co ciekawe różnice były wręcz horrendalne. Np. w 2011 r. bitcoin kosztował 30 dolarów, a w 2013 r, już 1100 dolarów. W 2017 r. jego cena była rekordowa i wynosiła 20 tys. dolarów, a potem urosła aż do 68 tys. Jak jest teraz? Czy warto inwestować w Bitcoina? Teraz bitcoin zanotowuje spadki, choć nadal są inwestorzy, którzy uważają, że jego wartość ponownie może wzrosnąć. Jednak należy zdawać sobie sprawę, że ryzyko jest duże. Analizując kryptowalutę trzeba zwrócić uwagę zarówno na analizę techniczną, jak i fundamentalną. Do tej pierwszej zaliczają się wskaźniki, wzory czy wykresy. Natomiast metryki analizy fundamentalnej są w tym przypadku odmienne. Samą analizę fundamentalną należy rozumieć jako technikę, która pomaga danemu inwestorowi sprawdzić i określić wewnętrzną wartość aktywów. Na tej podstawie można określić zarówno przeszacowanie, jak i niedowartościowanie. Nie analizuje się tutaj historycznej ceny aktywów, co miałoby wpływać na dalsze tendencje wzrostowe czy też spadkowe. Block chain dostarcza traderom konkretne informacje. Nie muszą oni zbierać danych ręcznie, mogą skorzystać choćby z narzędzi do raportowania. Metryka finansowa natomiast gromadzi informacje o samym przepływie pieniędzy na rynku.

Co może wpływać na cenę Bitcoina?

Na cenę Bitcoina wpływają zasadniczo takie same czynniki jak na inne składniki aktywów finansowych. A więc popyt, podaż, konkurencja, przepisy czy np. wiadomości rynkowe. Podaż bitcoina jest w tym przypadku ograniczona. Trzeba wiedzieć, że jego wydobycie zostanie zatrzymane, gdy ta kryptowaluta osiągnie 21 mln. Szybkość haszowania odzwierciedla ilość energii, która wykorzystywana jest do transakcji kryptowalutowych. Trzeba też zwrócić uwagę na główny nurt, o którym można powiedzieć, że wpływa na przyszłość technologii. Z drugiej strony trzeba też pamiętać, że nad Bitcoinem nie ma pełnej kontroli. Nie podlega rządowym zasadom. Ale jednak na jej cenę wpływają regulacje, które nakładane są przez konkretne kraje. Inwestowanie można zacząć w Forex broker duńskiego banku..

Halving Bitcoina – co warto wiedzieć?

Głównym celem Halvingu jest stymulowanie inflacji kryptowaluty poprzez zmniejszenie jej ilości, co w konsekwencji ma zwiększać popyt. Halving odbywa się do 4 lata i następny odbędzie się w 2024 r. Ten zabieg prowadzony jest wraz z innymi, choćby wydobywanymi surowcami. Inwestorzy szacują, że wraz z niedoborem wzrośnie jego cena. Czy tak będzie? Odpowiedź na to pytanie nie jest możliwa, gdyż rzeczywiście rynek jest naprawdę zmienny. Na Bitcoinie można zarobić, ale można też stracić, dlatego też analiza fundamentalna rzeczywiście może być bardzo przydatna. Warto też dokonać wskaźnika projektu.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić

Porady z obrębu dowolnych dyscyplin prawniczych

Usługi z zakresu dowolnych dziedzin prawniczych realizuje adwokatka Katarzyna Gondek – Waniołek. Bardzo znaczące jest to, iż poza poradnictwem adwokat zajmie się też reprezentowaniem zleceniodawców w rozprawach. Na przykład, interesanci…