JAK SIĘ ROBI OŚWIETLENIE NA ROWERZE? CZYTAJ!

Wraz z nadejściem ciepłej pogody seasonbike. Każdy miłośnik rowerów przygotowuje swój pojazd do użytkowania. Przecież podczas zimowego przechowywania jego stan i wydajność może się zmienić. W razie potrzeby sprawdzany jest stan zdrowia wszystkich piast, smarowane są części i wymieniane opony, jeśli były zużyte w minionym sezonie eksploatacyjnym. Często można też spotkać różnego rodzaju unowocześnienia, takie jak malowanie tarcz czy ram farbą luminescencyjną lub jaskrawe światła LED na rowerze.

W dzisiejszych czasach powszechne są tzw. rowery customowe czy też rowery. Są one zaprojektowane w całości ręcznie, więc kolarze nie mają problemów z instalacją podświetlenia na rowerze. Ich cechą charakterystyczną jest wydłużona i niedopracowana rama. Długość całkowita takiego roweru może osiągnąć ponad 2 metry. Ze względu na to, że zwiększa się odległość między tylnym kołem a pedałami, rozmiar łańcucha jest bardzo imponujący. Jego długość może być kilkakrotnie większa niż w zwykłym rowerze. Takie domowe pojazdy często zaopatrywane są w różnego rodzaju uwypuklenia czy ulepszenia, co pozwala na jeszcze większe zwrócenie na nie uwagi.

Jak wykonuje się oświetlenie w rowerze?

Obecność elementów podświetlających pozwala biketo wyglądać najbardziej efektownie w ciemności. Do montażu elementów oświetleniowych potrzebne będą proste umiejętności montażu i klejenia. Z cierpliwością i chęcią, a także mając w zapasie niezbędne narzędzia, nie powinieneś mieć trudności z podjęciem decyzji o tym, jak podświetlić swój rower.

Materiały i wyposażenie

Ale najpierw trzeba zdobyć trochę materiałów i narzędzi. Do pracy, której potrzebujesz: Taśmy LED, najlepiej wodoodporne. Można go kupić w sklepie internetowym lub w każdym centrum handlowym specjalizującym się w artykułach elektrycznych. Akumulator 12 V. Można użyć kilku słabszych baterii umieszczonych w specjalnym pudełku. Kontroler światła. Pozwala na ustawienie różnych trybów oświetlenia i możliwość przełączania się między nimi.

Torebka, w której będzie umieszczona bateria. Można użyć etui na klucze. Kabel do podłączenia baterii i taśmy LED. Taśma podwójna do mocowania elementów LED na bokach roweru. Pistolet do kleju z roztopionym klejem. Dzięki temu poradzisz sobie z zadaniem solidnego założenia świateł na rower w miejscach, gdzie podwójna taśma jest bezsilna.

Zmierzyć materiały

Mając do dyspozycji wszystkie te urządzenia, można przystąpić bezpośrednio do prac dekoracyjnych. Początkowo należy określić, gdzie trzeba zamocować taśmę LED i wstępnie zmierzyć wymaganą część. Warto też pomyśleć o tym, jak wykonać oświetlenie roweru, aby okazał się on jak najbardziej jasny i widoczny. Jeśli w pośpiechu wyciąć kawałek taśmy LED będzie mały, to można go wyrzucić. Trzeba też zdecydować, gdzie będą umieszczone kable, aby przypadkowo nie uszkodzić ich podczas pracy. dodatkowe informacje

Najbardziej praktyczne będzie wykorzystanie kilku sztuk pasków ledowych do poszczególnych elementów. Na przykład dwa na koła i jeden na ramę. Baterie zaleca się umieszczać w torbie pod siodłem. Uchroni to je przed wilgocią w przypadku opadów deszczu. Długość przewodów powinna być wystarczająca do połączenia taśmy z akumulatorem. Należy to wziąć pod uwagę przy określaniu wymaganej wielkości.

Przygotowanie przewodu

Aby połączyć taśmę LED z przewodem, należy je zlutować. Aby to zrobić, należy przyciąć kawałki taśmy do wymaganej długości i oczyścić proponowane miejsce lutowania z materiałów izolacyjnych. Jeśli izolacja jest mocno przyklejona do przewodów taśmowych, to można ją łatwo podgrzać przemysłową suszarką do włosów. Po zmiękczeniu usunąć. Unikać kontaktu gorącego powietrza z diodami LED. Może to spowodować, że nie będzie można ich używać. Obecność elementów niepodświetlających na listwie znacznie pogorszy jakość podświetlenia.

Drut do lutowania

Następnie trzeba zgrubnie wyznaczyć miejsca styku przewodów i skleić je ze sobą. Miejsce komisji jest doskonale ocieplone termogunem. Warstwa kleju ochroni metal przed czynnikami zewnętrznymi i wilgocią oraz nada elastyczność i sprężystość w tym miejscu, co pomoże uniknąć obijania się.

Przyklejanie taśmy ledowej

Przed przyklejeniem taśmy do części rowerowych należy je odtłuścić alkoholem lub innym rozpuszczalnikiem. Należy go przykleić na jednym końcu, stopniowo usuwając podłoże. Należy mocno docisnąć taśmę, aby uniknąć jej usunięcia. Zaleca się stosowanie taśmy dwustronnej na krzywiznach ramy rowerowej, ponieważ baza klejowa elementów świetlnych nie jest w stanie mocno przylegać do tych miejsc. Kontrolery światła mają zwykle po obu stronach zapinki do podłączenia baterii i przewodów, które są podłączone do diod LED.

Po połączeniu wszystkich przewodów obwodu domowego światła na rowerze są w stanie uderzyć przechodniów swoim wyglądem i oryginalnością. Jak idzie o wibracje, to wcale nie jest to trudne. Jeśli wszystkie manipulacje wykonujesz sam, od początku do końca, to pytanie, jak zrobić oświetlenie na rowerze, już się nie pojawia.

Ponadto, istnieją inne opcje. Modyfikacje pojazdu, które można łatwo zrobić ręcznie, mając podstawowe umiejętności obsługi profesjonalnych narzędzi.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić

Polskie góry – zobacz, co zwiedzić

Jadą na urlop wybieramy bardzo dobre turystycznie miejsca. Najczęściej wybieramy się w góry latem oraz nad morzem. Jeśli jednak mamy więcej urlopu ponieważ są święta używamy ten urlop na zrobienie…