Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Od czego zależy opłata wypożyczenia samochodu?

Podejmując decyzje o wypożyczeniu auta wypada detalicznie oraz w miarę posiadanych możliwości technicznych uczynić stan techniczny auta. W pierwszej kolejności wypada dokonać oglądu zewnętrznej karoserii samochodu pod kątem możliwych otarć lakieru, wgnieceń a także innych śladów uszkodzeń mechanicznych. Ważne jest też dokonanie sprawdzenia wyposażenia auta w koło zapasowe oraz apteczkę.

Mimo, że trudno jest dokonać sprawdzenia stanu technicznego elementów ukrytych, to jednakże warto przed pożyczeniem samochodu poprosić osobę obsługującą i możliwość zrobienia krótkiej jazdy próbnej. W przypadku, gdy samochód ma ewidentne oraz widoczne ślady uszkodzeń, wypada to zaznaczyć w protokole odbioru pojazdu lub w umowie wypożyczenia – my rekomendujemy wypożyczalnia samochodów Radom. Tego rodzaju czynności zezwolą uniknąć nieprzyjemnych sytuacji w czasie oddawania samochodu po upływie okresu zawarcia umowy o jego wypożyczenie. W sytuacji, gdy w momencie zwrotu wozu do wypożyczalni, jej pracobiorca zakwestionuje stan techniczny pojazdu bądź ewentualne uszkodzenia mogące być skutkiem kolizji drogowej, zawsze można oprzeć się na treści protokołu lub umowy.

Sprawdzenie stanu technicznego samochodu jest także wskazane po to, by w czasie jego użytkowania nie troskać się kłopotami połączonymi z jego awarią i potrzebą wymiany na inny pojazd zastępczy. Powyższe czynności należy wykonać nawet w owym czasie, kiedy umowa wypożyczenia samochodu zawiera klauzulę, że auto jest ubezpieczone od następstw prawdopodobnych zdarzeń drogowych, a postać wypożyczająca nie ponosi z tego tytułu żadnej odpowiedzialności materialnej.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY