Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Jakie plusy za sobą niesie uruchomienie google analytics 4

Prowadzenie biznesu w internecie będzie się wiązało z koniecznością podjęcia wielu strategicznych decyzji. Lecz aby podjąć takie decyzje, to trzeba mieć jak najwięcej danych, na jakich można się opierać, a w tym celu niezbędne jest korzystanie z rozmaitych narzędzi analitycznych. Od lat najbardziej popularnym jest google analytics, które całkiem niedawna doczekało się nowej wersji, dającej możliwości, których wcześniej nie było. Mimo że nazwa jest bardzo podobna, ponieważ nowe narzędzie po prostu się nazywa analytics 4, to w rzeczywistości jest to całkowicie odmienny produkt, który wiele wspólnego nie ma ze swoim poprzednikiem.

Zupełnie odmienne jest również podejście do analizowania, według pomysłu Google to właśnie ten kierunek jest przyszłościowy i będzie intensywnie rozwijany. Przede wszystkim google analytics 4 opiera się na strumieniach danych, bez używania cookie oraz pozostałych danych identyfikacyjnych. Analizie podlegają nie odsłony, jak to miało miejsce do tej pory, lecz zdarzenia, co zapewnia dużo większą elastyczność. Co ważne, ta analiza będzie dotyczyła nie tylko internetowych serwisów lecz również aplikacji, jakie wykorzystuje coraz większa liczba właścicieli smartfonów.

Od strony panelu zarządzania także pojawiło się dużo zmian. Najnowsza usługa wykorzystuje tak zwane strumienie, jakimi są wspominane wcześniej aplikacje i strony internetowe. Nowy wygląd panelu jest kolejną nowością, osoby używające starego z pewnością zauważą od razu brak niektórych raportów, które usunięto lub przeniesiono w jakieś inne miejsce. Nowością jest chociażby prognozowanie, obejmujące między innymi szacowanie prawdopodobieństw zakupu czy odejścia. Właściciele stron, których interesować będzie konfiguracja google analytics 4 ecommerce, mogą sami się zająć uruchomieniem tego narzędzia, a mogą wynająć też do tego celu wyspecjalizowaną firmę. Dużo informacji w temacie google analytics 4 znaleźć można między innymi w serwisie https://clickflow.pl/, jeżeli kogoś będzie interesowała taka tematyka, to może poszukać tam wiadomości.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY